Interjú csapatunk managerével!
A Soproni RISE nem bízta a véletlenre az edzői pozíciót, hiszen olyan több évtizedes tapasztalattal és kispályás rutinnal rendelkező labdarúgó edzőt szerződtetett a csapat kispadjára, akinek neve garancia hosszútávú eredményes szereplésre.
A Turcsek név szinte összeforrt a labdarúgással Békés megyében, és most Sopron városa is profitálhat a labdarúgó edzői dinasztia sikerorientált szemléletéből.
Turcsek Zoltán edzőt kérdeztük a múltjáról, a jövőről és a csapattal kapcsolatos terveiről.
Szerk.: Milyen célokkal költözött a RISE csapata Sopronba?
T.Z.: Miután 2019 augusztusában kaptam egy visszautasíthatatlan testnevelő tanári állást Sopronban, még nem gondoltam, hogy a RISE is követni fog. Azonban az eltelt közel 1 év alatt, bebizonyosodott, hogy a magas szakmai színvonalra itt is nagy érdeklődés mutatkozik, és nagy meglepetésemre város kispályás élete is igazán jól szervezett.
Szerk.: Honnan jött a moztiváció egy kispályás csapat szervezéséhez?
Szerk.: Milyen tapasztalatai és eredményei vannak a kispályás labdarúgásból?
Szerk.: Milyen volt a kapcsolata a labdarúgással korábban és milyen csapatokban fordult meg edzőként és játékosként?
T.Z.: Voltaképpen gyerekkorom óta a labdarúgás bűvöletében éltem, hiszen édesapám kiskorom óta játékos, majd labdarúgó edző volt Békés megye különböző csapatainál, így eredményes atléta múltam után 19 évesen én is labdarúgó lettem a Békéscsabai Jamina SE NB III-mas csapatában, ahol 4 éven keresztül szerepeltem az ifjúsági, majd a felnőtt csapatban. Volt egy féléves kitérőm a Megyei I. osztályú Szegedi VSE csapatában a főiskola alatt, ahonnan a Megyei I. osztályú Magyarbánhegyes csapatához kerültem, ahol édesapám lett az edzőm és két ezüstérmet szereztem, majd később a Megyei II. osztályban egy aranyérmet szereztem a csapattal. Itt kisebb nagyobb megszakításokkal 9 évet töltöttem el, majd jó pár kitérő után Mezőmegyeren fejeztem be aktív pályafutásomat, ahol egyben elkezdtem aktív edzői pályafutásomat is, és első évben a Megyei III. osztályú felnőtt bajnokságban bronzérmet szereztem edzőként a csapattal, és bejutattunk a legjobb 8 csapat közé a Magyar Kupában. 2013-ban, 2014-ben és 2015-ben játékosedzőként bajnokságot nyertem a Békéscsabai RISE nagypályás csapatával a Békés Megyei 35 Éven Felüliek Bajnokságában, 2013-ban még megnyertük a Békés Megyei Magyar Kupát is. Labdarúgó edzői diplomát 2017-ben szereztem az MLSZ Grassroots "C" képzésén és kipróbáltam magam Békéscsabai Labdarúgó Akadémián a 6-8 éves korosztálynál, illetve a Vésztő SE Megyei I. osztályú felnőtt labdarúgó csapatnál is edzőként. Utoljára a 2016/2017-es bajnokságban dolgoztam labdarúgó edzőként, és úgy érzem most jött el az idő és a lehetőség egy újabb fejezet megnyitására az életemben. Tanulva az elmúlt évek tapasztalataiból úgy érzem, hogy sikeres lehet a RISE Sopron városában is.
Szerk.: Mik lesznek a következő hetek hónapok teendői a RISE csapatával?
T.Z.: Az első a csapatépítés lesz, melyre kb. 2 hónapunk lesz, persze ez időszak alatt a már meglévő tagokkal folyamatos legalább heti 1 alkalommal tréningeket tartunk. A második, hogy még a bajnokság megkezdése előtt legalább 1-2 egy napos tornán vegyünk részt a csapattal, hogy lássam élesben a hibákat. Utána, ahogy megvan a pontos program, akkor heti 1 edzés mellett, 1 mérkőzés szerepel a programban a téli pihenőig. A bajnoki pihenőt kihasználva nevezni fogunk a Soproni Téli Kupára és a tervek szerint 2 tornán szeretnénk elindulni Ausztriában is. Az osztály feltérképezése után tűzzük ki a konkrét célt a bajnoki helyezéssel kapcsolatosan, de ismerve magamat biztosan a dobogós helyek valamelyikéért fogunk küzdeni.





